YANLIŞ İŞLENEN HAC'ZİN DURUMU

9 yıl 9 ay önce #2421 Yazan: çevreci
Zaman zaman Müdürlüklerimizde yaşanan sorunlardan biriside İcra Müdürlüklerinden gelen HACİZ taleplerinde borçlu bilgilerindeki eksiklik veya farkında olmadan işlen HACİZ'lerde taşınmaz malikinin başvurusunda hatalı işlemin ortaya çıkması halinde RES'EN terkin edilip İcra Müdürlüğüne bildirmek suretiyle işlem düzeltilebilir mi?
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: bedrettin toy

Lütfen sohbete katılmak için Giriş .

9 yıl 9 ay önce #2438 Yazan: bedrettin toy
İcra Müdürlüklerine haczin hatalı işlendiğini açıklayan yazı yazılarak, ileride doğabilecek hak kaybının önlenmesi için haczin terkini için terkin yazısı alınması gerektiğini düşünüyorum.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: hkocak

9 yıl 9 ay önce #2440 Yazan: çevreci
Geçmişte benzer bir durumu biz yaşadık İcra Müdürlüğüne yazı yazdık İcra Müdürlüğü ben niye yazayım yanlış yapmışsanız düzeltin diye cevap yazmışlardı.

9 yıl 9 ay önce #2540 Yazan: dörtgöz
HATALI İŞLENEN HACİZLERİN TERKİNİ
Hata icra dairesinden kaynaklanmış ise icra dairesinin yeni bir müzekkeresi ile, hata tapu dairesinden kaynaklanmış ise tapu dairesince resen terkin veya düzeltme işlemi yapılır. İlgili icra dairesine yazılı bilgi verilir.
Tapu dairesindeki hatadan dolayı farklı hisse veya taşınmaz üzerine işlenen hacizlerin resen terkini, bunun için icra dairesinden yazı beklenmemesi gereklidir. Gürsel Öcal DÖRTGÖZ
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: bedrettin toy

9 yıl 9 ay önce #2560 Yazan: Ahmet Yılmazer
Resen haciz terkini Takbis'te mümkün değil bu sebeple Takbis işlem ağacına "yanlış işlenen hacizlerin resen terkini" şeklinde bir işlem açılmalı. İcra Müdürlükleri yanlış işlenen hacizlerin terkinlerini göndermiyor çoğu zaman.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: çevreci

9 yıl 9 ay önce #2568 Yazan: çevreci
Ahmet bey kardeşim doğru söylüyorsunuz da şu sitenin kullanımı bile Teşkilat mensuplarına açık değil,yaşanan sorunlarla ilgili kaç kişi yazıyor,çiziyor,konuşuyor,yardım masası,Bölge Md.,Genel Müdürlüğü yazılmadığı sürece ...

Sayfa oluşturma süresi: 0.056 saniye
Geliştiren: Kunena Forum