Bedelsiz terk şerhi ve tapuda satış işlemi

7 yıl 6 ay önce #6191 Yazan: ilker1903
Selamlar öncelikle bu sitede emeği geçen herkese çok teşekürler. Bilgilendirme adına çok faydalı olmuş.
Benim başıma gelen olayla ilgili araştırma yapıyorum yardımcı olursanız sevinirim.
Ben 2014 yılında bir tapu aldım tapu okul alanı olarak gözüküyordu ve üzerinde de işletilmekte olan bir okul vardı. Ben burayı yatırım amaçlı aldım ve kiraya verdim.
Fakat meb e plan tadilatı için başvurduğumda bana buranın bedelsiz terk edileceğini söyleyip dava açtılar.
Arsanın bulunduğu bölge 86 yılında bayındırlık tarafından imar yapılmış ve planı yaptıran kooparatif okul yerinin bedelsiz terk edileceğini beyan etmiş.
Fakat kooparatif daha sonra başka bir şirkete satmış, alan şirket ibayındırlık bakanlığından inşaat ruhsatı almış ve binayı yapmaya başlamış daha sonra batmış arsa icra dairesi tarafından ihale ile başkasına satılmış yeni alamda binayı tamamlayıp büyükşehirden ruhsat almış. Daha sonra arsayı başkasına satmış ben 2014 yılında 4. Şahıs olarak satın aldım satın alırken tapuda hiç bir şerh gözükmüyordu. Bizler tc vatandaşı olarak tapuya güvenip para ödeyip mal alıpruz bunda garip birşey yok. Ama meb davasında şerh var diyo ve şerh 30 yıl önce konmuş deniyor.
Böyle bi şerh varsa arsa satışı nasıl gerçekleşiyor ve bu arsaya özel okul ruhsatı meb tarafından nasıl veriliyor.
Söylenilen şerh plan cetveline. Ot düşülmüş dendi ama tapuda hiç bir ibare yok. Ne yapmam gerekir
Yardımlarınızı bekliyorum
İlker

Lütfen sohbete katılmak için Giriş .

Sayfa oluşturma süresi: 0.075 saniye
Geliştiren: Kunena Forum