İfraz işlemi, komşu parselimdeki tescilli yapı

7 yıl 4 ay önce #6217 Yazan: fttm
Merhabalar ;
Tarafıma ait arsada komşu parselimin yapısının tecavüzü nedeniyle ifraz işlemi yapmak istiyoruz, fakat komşu parselimde eskiden tescilli korunacak yapı varmış , şuan mevcut olan yapı yeni komşu parselim tescilli yapı olarak tapuya işlenmiş ve kadastro öyle geçmiş, kültür varlıkları görüşü isteniyor, fakat komşu parseldeki tescilli yapı yıkılmış ve yerine yapılan yeni yapı benim arsama tecavüzlü olarak yapılmış , biz komşu parselimle anlaşıp tecavüzü gidermek için ifraz işlemine başvurduk ,şimdi ise tabiat kültür müdürlüğü tescilli yapının niye neden yıkıldığı konusunda malumat istiyor ,benim ise konudan haberim yok, bizim yapmamız gereken en sağlıklı iş sınır düzeltmesi mi olur.

saygılarımla
0536 327 80 95
desteklerinizi bekliyorum.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş .

7 yıl 4 ay önce #6218 Yazan: hkocak
Sn."f ttm" dikkatine;

Sorunuzun kültür varlığı ile ilgili bölümü pek anlaşılamıyor... Normal şartlarda bir parselde bulunan bina diğerine tecavüzlü ise ve siz bu tecavüzü kaldırmak için tevhit ifraz yapmak istiyırsanız; her iki parsel malikinin rızası ile bu iş yapılabilir. Ama yapılan işin imar mevzuatına uygunluğunun da onaylanması gerekir... Bu arada Kültür Müdürlüğünün sorusuna karşılık vereceğiniz cevabı siz belirlemelisiniz. ... Hüseyin KOÇAK
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: surveyor

Lütfen sohbete katılmak için Giriş .

Sayfa oluşturma süresi: 0.058 saniye
Geliştiren: Kunena Forum