Kontrollük Harcı

7 yıl 8 ay önce #5968 Yazan: atay_bekir
Kamulaştırmasız el atma nedeniyle şahıs karayollarını Asliye Hukuk Mahkemesine dava ediyor ve davayı kazanıyor bu gibi dosyaların kontrollük harcı varmı? Bence olması lazım (Kadastro mahkemesi kararı dışındakiler ücrete tabi olduğundan) karayolları ise 6001 sayılı kanunun gereği muaf olduğunu söylüyor bunun doğrusu nedir acaba SAYILARIMLA...

Lütfen sohbete katılmak için Giriş .

7 yıl 8 ay önce #5970 Yazan: haritaciii87
Şahıs dava açtığından, maktu ücret alınır. karayolları dava açıp kazansa idi muaf olurdu.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: hkocak, atay_bekir

7 yıl 8 ay önce #5988 Yazan: atay_bekir
Bu durumu karayollarına bildirdim ancak karayolları TKGM'ye sormuş dosya karayollarından geldiği için onlar da harç alınmaz demiş.

7 yıl 8 ay önce #5991 Yazan: hkocak
Sn. "atay_bekir" dikkatine;

İşin teorik tarafı "haritaciii87"nin bahsettiği gibidir. Kadastro Müdürlüğü harç almıyorum diyorsa almasın sizin tarafınızda sorun kalmadı demektir. ... Hüseyin KOÇAK

7 yıl 8 ay önce #5995 Yazan: atay_bekir
Üstadım biz kadastro müdürlüğü olarak harç alınması gerek diyoruz (davayı şahıs açıp kazandığı için) karayollarına, karayolları başka müdürlüklerde biz harç yatırmadan yaptık hatta sizin genel müdürlüğe de sorduk dosya karayollarından geldiği için harç almamanız gerekir diyor. SAYGILARIMLA...

7 yıl 8 ay önce #5998 Yazan: hkocak
Sn. "atay_bekir" dikkatine;

Siz kadastrocusunuz tamam... Daha öncede yazıldığı üzere davayı açan ve kazanan vatandaş ise döner sermaye harcı alınması gerekir. Vatandaşın açıp kazanmış olduğu davanın Tapu ve Kadastroya talebi neden Kara Yolları tarafından yapılıyor. Kara Yolları, TKGM'ye sorduk diyormuş; neyi nasıl sormuşlar da öyle cevap almışlar belli değil. Doğru aktarıp aktarmadıklarını anlamamız için bu soru ve cevabın yazılı olarak görünmesi gerekir... Biz başka müdürlüklerde harç yatırmadık demeleri sizi bağlamaz, Ayrıca döner sermayeyi yatıracak olan Kara Yolları değil, davayı kazanandır: ... Hüseyin KOÇAK
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: atay_bekir

Sayfa oluşturma süresi: 0.062 saniye
Geliştiren: Kunena Forum