tapu beyan hanesine işlenen yönetim planı

7 yıl 5 ay önce #6175 Yazan: mguney79
hayırlı günler. bilginiz olabileceğini düşündüğüm bir konuda sizden yardım isyitorum. 40 yıl önce kooperatif kurarak bir arsa alınıyor. ilerleyen zamanlarda arsanın tam ortasından yol geçiyor ve arsa iki parça halinde farklı parsel numarası ile numaralandırılıyor. kooperatif üst tarafta bulunan arsaya(2000m2) 18 daire, alt taraftaki arsaya(2000m2) ise 12 adet daire yapıyor. ve kura çekimi sonrası 30 daire sahiplerine dağıtılıyor. sadece güney cehpe kuzey cephe farkı gözetilerek şerefiye alıp veriyorlar. ve yönetim planı oluşturuluyor. yönetim planına göre ayrı parsellerde bulunan bu binalar için iki parseldeki 30 kişininde onayı olmadan üzerine ilave kat yapılamayacağı, vs.. detaylar ekleniyor... şimdiye kadarda site olarak yönetiliyor, son olarak 12 dairelik olan parseldeki maliklerden biri mütehaide gidiyor, iyi bir teklifte diğer 11 kişiyede diyorki diğer parseldekilerden bağımsız olarak kentsel dönüşüme gidelim. 2 katlı binayı 4 kat haline getirerek dairelerimizi yenileyelim der. yönetim planında gerek sitenin kuruluş amacı gerekse kazan dairesi, kapıcı dairesinin ortak olmasından dolayı ileride yapılması muhtemel kat ilavesi, eklenti vs durumlarda 30 malikin oybirliğiyle yapılabileceği ibareside eklenerek tapuya işletiliyor.(tapumda beyanlar hanesinde belirtilen yönetim planı mevcut) 18 dairelik benimde bulunduğum parseldeki malikler haksızlık olduğunu belirtmekteyiz. oybirliği ile karar verilmeden ilave kat yapılamayacağı ibaresi varken dairelerinin bulunduğu parseldeki binaların yıkıp yeniden ve daha yüksek bina yapmaları mümkünmüdür.metin güney 0533 722 86 32

Lütfen sohbete katılmak için Giriş .

Sayfa oluşturma süresi: 0.041 saniye
Geliştiren: Kunena Forum