YANLIŞ TESCİL

10 yıl 9 ay önce #828 Yazan: çevreci
Malmüdürlüğünün gönderdiği evrakta 42 parselin satışı yapılması gerekirken 142 parselin satışı yapılıyor,bu da 2 ay sonra belli oluyor,vatandaş bana yanlış parsel satıldı diyor işlem nasıl düzeltilebilir mi,Maliye bir yazı ile yazıp düzeltilmesini isteyebilirmi?vatandaşın talebi de gerekirmi?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş .

10 yıl 9 ay önce #830 Yazan: yyildirim02
1458 sayılı genelgeye göre,
1) İşlem anında farkına varılan hatalar, tashihler siciline alınarak resen,
2) İşlemden sonra ilgililerinin ve üçüncü şahısların muttâli oldukları hatalar, tashihler siciline alınmak suretiyle değil, ilgilisinin konuya ilişkin talebinin yevmiye defterine kayıt edilmek, yeni kayıt tesis ve tapu senedi düzenlenmek suretiyle düzeltilmelidir.
Sizin işlemde tarafların birlikte katılımı ile, yapılabileceği kanaatindeyim. Ayrıca idareden kaynaklanan bir hata olduğu için harçtan muaftır.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: çevreci

10 yıl 9 ay önce #832 Yazan: hidden_place

yyildirim02 Yazan:: 1458 sayılı genelgeye göre,
1) İşlem anında farkına varılan hatalar, tashihler siciline alınarak resen,
2) İşlemden sonra ilgililerinin ve üçüncü şahısların muttâli oldukları hatalar, tashihler siciline alınmak suretiyle değil, ilgilisinin konuya ilişkin talebinin yevmiye defterine kayıt edilmek, yeni kayıt tesis ve tapu senedi düzenlenmek suretiyle düzeltilmelidir.
Sizin işlemde tarafların birlikte katılımı ile, yapılabileceği kanaatindeyim. Ayrıca idareden kaynaklanan bir hata olduğu için harçtan muaftır.

Hata Maliyeden kaynaklı Müdürlüğün hatası yok bence.Bana da şu parseli sat dese satarım sorgulama gibi bir ihtimalimiz yok..Önce tarflardan muvafakat alınarak hatalı yapılan işlem eski haline dönülmelidir.Sonra satılması gereken parselin satışı yapılır.

10 yıl 9 ay önce #837 Yazan: yyildirim02
sayın hidden, sayın çevrecinin yazısına dikkat ediniz. Mal müdürlüğü, 42 nolu parselin satışını talep edip, tapu müdürlüğünde 142 nolu parselin satışı yapılıyorsa, bu idareden kaynaklanan bir hatadır.

10 yıl 9 ay önce #845 Yazan: hidden_place

yyildirim02 Yazan:: sayın hidden, sayın çevrecinin yazısına dikkat ediniz. Mal müdürlüğü, 42 nolu parselin satışını talep edip, tapu müdürlüğünde 142 nolu parselin satışı yapılıyorsa, bu idareden kaynaklanan bir hatadır.

Haklısınız benim hatan yanlış anladım.Müdürlüğün hatası ancak geri dönüşüm prosedürü belli.

Sayfa oluşturma süresi: 0.051 saniye
Geliştiren: Kunena Forum