18.MADDE DÜZENLEMEDEKİ MAHKEME KARARLARI

9 yıl 10 ay önce #2387 Yazan: ideal
Mrb Hocam düzenleme sahası içerisinde kesinleşmemiş karayolları ve vatandaş arasında olan davalar mevcut
buna göre uygulamanın devam etmesi doğru mudur_? Ya da uygulama mahkeme kararlarının ekinde bulunan bilrkişinin ölçü değerlerine göre devam etmesi doğru mudur. ?
Böyle bir durumda nasıl bir yol izlememiz daha doğru olur?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş .

9 yıl 10 ay önce #2395 Yazan: hkocak
Sn. "ideal" dikkatine;

Uygulama sahası içerisinde davalı parsel olması uygulamayı durdurmamalıdır... "Mahkeme kararının ekinde bulunan bilirkişinin ölçü değerlerine göre.." ne demek? Mahkeme kararı verildi ise sorun yok demektir. Karar verilmediği halde, mahkeme bilirkişisinin düzenlemiş olduğu bir krokinin varlığından mı bahsediyorsunuz? ...

Henüz karar verilmediğine göre, o kroki henüz itibar edilmesi gereken bir karar değil demektir... Bir de düzenleme imar plânı gereğince yapılmaktadır. Plân neyi öngörüyorsa o şekilde hareket edilmeli, davalı parselin gittilerine de "davalı" belirtimi yapılmalı diye düşünüyıorum. ... Hüseyin KOÇAK

9 yıl 10 ay önce #2399 Yazan: ideal
evet hocam
karar verilmediği halde bilir kişinin düzenlemiş olduğu bir kroki mevcuttur. buna dair değişen belediye yönetimi mahkemelerin bitmesini istiyor ona göre devam etmemizi söylüyor. diğer yönetim de bilir kişinin düzenlediği krokilere esas dağıtım yaptırmıştı. durum bu şekilde muallakta..

9 yıl 10 ay önce #2404 Yazan: hkocak
Sn. "ideal" dikkatine;

Yeni yönetim, davanın sonuçlanmasını bekleme keyfişyetini kullanabilir. Öncesinde bir çalışma var diye mutlaka sonuçlandırmak istemeyebilir. Yeni yönetim; dava tamamlanırsa daha rahat hareket ederim ya da yaptığım çalışma daha sonra verilecek karar nedeniyle probleme sebep olmasın düşüncesiyle, davanın sonucunu bekleme inisiyatifini kullanabilir. ... Hüseyin KOÇAK
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Şükrü MERCİMEK

Sayfa oluşturma süresi: 0.065 saniye
Geliştiren: Kunena Forum