Senetsizden Kadastro işlemi

9 yıl 9 ay önce #2457 Yazan: adige
İyi akşamlar , bu siteyi tesadüfen buldum ve sorunuma çözüm getireceğinizden emin olduğum için yazıyorum. İlginiz için şimdiden teşekkür ediyorum. Benim sorunum biraz karışık. Dedem tarafından yıllar önce geliri köy camisine bağışlanan ve bu nedenle köylü tarafından biçilip muhtar tarafından satılan ve tüm köylü tarafından cami çayırı olarak bilinen çayır vasfındaki arazi 2005 yılında yapılan kadastro işleminde köy tüzel kişiliğine senetsizden tescil edildi. Ancak köyümüz yeni yasayla mahalleye döndüğü için çayır belediyeye geçmiş oldu. Çayırın dedem tarafından bağışlandığı köydeki herkesçe bilinmekte ancak buna dair resmi bir evrak yok. Çayırın dedeme ait olduğunu ispatlamak için nerelerden kayıt bulabilirim, nereleri araştırmalıyım, herhangi bir kayıt bulamasam da köylüleri tanık göstererek geri alabilir miyim. Yine aynı şekilde cami arsasına bitişik olan başka bir çayır da yine senetsizden köyde yaşayan bir şahıs adına tescil edilmiş . Bu çayır da camiye dedem tarafından bağışlanmıştı. Bu çayırı da geri alabilir miyim. Bu arada bağışlanan gelir de amacına uygun kullanılmamış gelirinin nereye harcandığı belli değil bunun davaya etkisi olur mu ? Cevap verirseniz sevinirim teşekkürler.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş .

9 yıl 9 ay önce #2464 Yazan: yyildirim02
Kadastro kesinleşmesinden sonra 10 yıllık dava açma hakkınız var. Davanın sonucu ile ilgili yapılacak yorum tartışmalı olur. İtirazınızın mahiyeti ve göstereceğiniz tanık ve varsa belgelerle Hakimin taktiridir.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş .

Sayfa oluşturma süresi: 0.048 saniye
Geliştiren: Kunena Forum