10c uygulamasından sonra 18 Uygulaması

7 yıl 7 ay önce #6134 Yazan: Esesli
Hocam iyi günler,
Sizin bilginize ve yardımınıza ihtiyacım var. 10c si yapılmış 10 parsel yan yana toplam 4 dönüm üç cepheli değerli bir arsam var. Burda şimdi 18 Uygulaması yapılcak. Benim toplam arsa büyüklüğüm müstakil parsel olmaya yeterlimi. Asgari ve azami bir değer dikkate alınıyormu müstakil veya hisseli/şuyulu arsa parselasyonu yapılırken. Arsamın köşesi direk hastanenin kapısına ve 15m genişlikteki bir yola cepheli ve haliyle 10 adet eczane yapılabiliyor. Şimdi şuyulu olduğumda burası benim diyememeceğim için bariz bir hak kaybı var. Belediyenin yakın bir bölgeye yapmış olduğu 18 uygumasında hicbir parsel 5000m2 altında değil. Şayet şuyulu parselasyon çıkar ise, nasıl bir yol izliyebilirim. İtiraz ve mahkemede haklarım nedir. Buna benzer danıştay kararları varmıdır.
Size şimdiden cok teşekkür ederim. Not: çok sorduğum için, af buyurun, lakin kafam hiç rahat değil

Lütfen sohbete katılmak için Giriş .

7 yıl 7 ay önce #6144 Yazan: hkocak
Sn. "Esesli" dikkatne;

10/c yapılmış parselde 18 uygulanırken yeni bir kesinti yapılmaz. Ama mevcut parsel ya da parsellerinizin, müstakil parsel için yetip yetmeyeceği imar plânındaki imar parsellerinin kaç metrekare olarak belirlendiğine bağlı. Bunu da belediyeden öğrenebilirsiniz. Eğer, yapılan uygulamadan memnun kalmaz iseniz, 18 uygulamasının askıya alınmasını müteakip 60 günlük süre içerisinde İdare Mahkemesine dava açma keyfiyetiniz bulunmaktadır. ... Hüseyin KOÇAK

7 yıl 6 ay önce #6147 Yazan: Esesli
Hocam evvela cevabınız için cok teşekkürler. 18 uygulaması iptalini hangi gerekcelere dayandırabilirim. Benim arsamın üç cepheli ve köşe arsa olması ve hastane girişine tam cepheli olması bundan dolayı diğer parsellere istinaden daha değerli oluşu planın ipatali için yeterlimidir. Buna benzer danıştay kararları mevcutmu. Son sorularım bunlar. Şimdiden ilginiz için teşekkürler

7 yıl 6 ay önce #6153 Yazan: hkocak
Sn. "Esesli" dikkatine;

Yakındığınız konu ne ise onu gerekçe göstererek dava açabilirsiniz. Açılan davanın nasıl sonuçlanacağı hakkında konuşmak doğru olmaz. Daha doğrusu bilemeyiz, Hakimin takdirine bağlıdır. ... Hüseyin KOÇAK

Sayfa oluşturma süresi: 0.063 saniye
Geliştiren: Kunena Forum