eski terk oranı kontrolu

9 yıl 2 ay önce #3623 Yazan: gs44
hocam merhaba;

hocam 18. madde uygulaması yapıalan alanda uygulamaya giren parsellerin daha önce bir terk yapıp, yapmadığının kontorlü kimin sorululuğudur?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş .

9 yıl 2 ay önce #3627 Yazan: hkocak
Sn. "gs44" dikkatine;

"Terk oranının dikkate alınıp alınmamasından kim sorumludur"un cevabı net bir şekilde bir yerde yazmaz. Ama siz belediyeci olarak uygulamaya giren parsellerin tapu kaydını alıyorsunuz. Bu kayıtlardan hangi parsellerde terk bulunduğunu gördüğünüze göre siz de sorumlusunuz. Tabi ki, bunun kontrolünü yapan kadastrocu da. ... Hüseyin KOÇAK
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: gs44

9 yıl 2 ay önce #3628 Yazan: gs44
Hocam yenileme ile olusan bir mahalle oldugu icin tapu kaydindan terk yaptigi anlasilamamaktqdir. Vatandas sikayet edicm dedi bende kadastro ko trolu esnasında bakmasi lazim dedim biz bilemeyiz parselde terk var mi yok mu dedim

9 yıl 2 ay önce #3630 Yazan: hkocak
Sn. "gs44" dikkatine;

Yenileme ile ilgili olarak bir başka soru daha sormuşsunuz o sayfada cevap verdim.

Eğer yenileme sonrası oluşan parsellere terk bulunduğu belirtilmemişse, belediyenin bunu anlaması mümkün olmaz. O zaman sorumlu tutulmayabilir. ... Hüseyin KOÇAK
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: gs44

9 yıl 2 ay önce #3632 Yazan: gs44
Hocam o zaman sikayet konusu oldugunda bu sekilde yaziyim demi? Burda yenileme oldgndn ansilmaz kadastro bakar duye ve anck mahkeme karari ile bozulup duzelebilir diyim sanirim sıkıntı olmz bana

9 yıl 2 ay önce #3634 Yazan: gs44
Hocam peki biz simdi bu durumu fark ettik bunu vatandas yada kadastro müdürlugune bildrmeye gerek var mi

Yani bildrsek birsey yapabilir mi

Sayfa oluşturma süresi: 0.103 saniye
Geliştiren: Kunena Forum