FAZLA DOP KESİNTİSİ VE ECRİMİSİL

6 yıl 1 ay önce #7192 Yazan: Burgaz/1400
Hocam iyi günler
1980 li yıllarda şahıstan tapulu olarak aldığım 200 m2 yere (tapuda hala tarla yazıyor) tek katlı ev yaptım daha sonra 18 uygulaması sonucu toprağın yaklaşık yarısı gitti ve yeni tapuda maliye hazinesine hisseli 132m2si adıma 129 m2 si maliye hazinesine ait olduğu şeklinde idi devamında 1991 yılında belediyeden gerekli yapı ruhsatı ve planlarını çizdirerek 3 katlı altı dükkan olmak üzere 3 katlı bina yaptık fakat bina 2004 yılına kadar inşaat halinde kaldı 2005 yılında aboneliklerini alarak ilk olarak dükkanımı kiraya verdim 2012 yılında milli emlak tarafından ecrimisil ihbarnamesi geldi ama tebligat şahsıma yapılmadı bu parayı ödedik buradaki yetkililer ecrimisilin bundan sonrada geleceğini söylemeleri üzerine bizde kalan 129 m2 satınalmak için milli emlağa dilekçe ile başvurduk yaklaşık 5-6 yıl sonra değer tespit yapılıp ödeyemeyeceğim yüklü miktarda satın alma bedeli geldi bende kalan adıma kayıtlı 132 m2 sini satarak elden borçlanaka borçlanarak ancak yarısını ödeyerek kalanını taksitler halında borçlandım bu yıllarda DOP oranı %35 imiş bizden bu oranın çok üzerinde ve diğer parsel sahipleri ile aynı oranda kesilmedi ayrıca yaptığımız ölçümde yolun kaldırımdan sonra 50 cm bize ait görünüyor hocam bu konuda çok çaresizim ne yapmam lazım

Lütfen sohbete katılmak için Giriş .

Sayfa oluşturma süresi: 0.066 saniye
Geliştiren: Kunena Forum