Zeytinlik olan yerlerin 3194 imar kanunu arsaya dö

10 yıl 1 ay önce #1972 Yazan: ferhatoglu
Değerli üstatlar, vasfı zeytinlik bir parselin encümen kararına göre 3194 sayılı imar kanunun 15 ve 16 maddeleri gereği yola terk işlemi sonucu vasfının arsa dönüşmesini talep etmektedir.Ancak tarım gıda ve hayvancılık bakanlığı ve tarım arazilerinin korunması gerği kanunlarda zeytinlik alanları küçültülemez ... vasıfları değiştirilemeyeceği 1995 yılında çıkan kanuna göre yapılamacağını öğrendim ancak İmar planlarının 02/1995 tarihinden önce olması durumunda arsa vasfına dönebilir. burada bahsedilen imar planlarının 1/25000 lik planların 1994 tarihinde onaylanması sebebiyle bu işlemin yapılabileceğini belediye söylemekte oysa 1/5000 veya 1/1000 imar planları 2011 yılında onaylanmış bu tarım gıda ve tarım bak. onayına gerek yok demekte vasıfının arsa olması konusunda israr etmektedir.
Bana göre yola terk işlemi yapılır ancak vasfı zeytinlik olarak kalır diye düşünüyorum. gıda tarımdan bir yazı gelene kadar bilmiyorduk ve bu şekilde yola terk ve ifraz yaparken arsa olarak işlemi yapıyorduk.
Değerli yöneticiler bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz? nasıl bir yol izlemem gerkmektedir !!!

Lütfen sohbete katılmak için Giriş .

Sayfa oluşturma süresi: 0.052 saniye
Geliştiren: Kunena Forum