18.MADDE UYGULAMASI GEREĞİ TESCİLİN SONLANMASI

10 yıl 1 ay önce #2070 Yazan: SİYABEND
Sayın hocam iki sorum olacak ;
1)- Bir bölgeyi 18.madde uygulamasına aldık , bir parselin cinsi tapuda sağlık tesisi ve arsası diğer parselin cinsi de park diyor (cinsi nasıl park olmuşsa ???) . Bu parsellere bağlı olarak uygulamanın sonucunda oluşan parsellerin cinsi ne olacak ?
- Ben (belediyede çalışıyorum) her ikisinin cinsi arsa olacak diyorum kadastro ise cinslerinin aynı kalacağını söylüyor?

2)- İkinci sorum ; 18.madde uygulaması ile ilgili bir dosyamız Kadastrodan onaylanıp Tapuya havale edilmiştir, ancak 4 aydan fazladır Tapu tescilini sonuçlandırmıyor. Kanunen 1 ayda tescillemek zorunda değil mi ? Hakkımızı nasıl savunacağız . Bize şu ana kadar dosya ile ilgili herhangi bir ret yazısı yoook .

Lütfen sohbete katılmak için Giriş .

10 yıl 1 ay önce - 10 yıl 1 ay önce #2073 Yazan: hkocak
* PARK VE SAĞLIK TESİSİNİN UYGULAMAYA DAHİL EDİLMESİ (Sn. "SPARTACUS" dikkatine)

Öncelikle ikinci sorunuzun cevap; evet dosya tapuda fazla beklemiş, gerekçesi varsa size bildirmeleri gerekir, yoksa dediğim gibi 4 ay fazla olmuş. Öncelikle konuşmanızı öneririm. Olmadı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğüne şikayet etme keyfiyetiniz bulunmaktadır.

Birinci sorunuzun cevabı biraz zor. Öncelikle bu tesisler kimin adına kayıtlı. Herhangi bir vatandaş adına mı, yoksa belediye adına mı? Sağlık tesisi de tescile tabidir. Onunla ilgili çözüm yolu bulunabilir belki ama parkın cavabı biraz zor gibi.

Siz park ve sağlık tesisinin kimin adına kayıtlı ve hangi işlem sonucu kaydedilmiş olduğunu, yeni uygulamada park ve sağlık tesisi için yer ayrılmış mı, ayrılmışsa aynı yere mi tekabül ediyor, yoksa bu iki tesis de tümden kaldırılmış mı? Biraz ayrıntılı bilgi yazabilirseniz belki görüş oluşturmak mümkün olabilir. ... Hüseyin KOÇAK

Lütfen sohbete katılmak için Giriş .

Sayfa oluşturma süresi: 0.052 saniye
Geliştiren: Kunena Forum