Sn Hüseyin Koçak Bey Dikkatine

9 yıl 3 ay önce #3500 Yazan: samcan
Sitenize samcan rumuz ile yeni kayıt oldum.son 5-6 senedir sizin yorumlarınızı googledan izliyorum,orman davaları ile büyük deneyim ve bilgi sahibisiniz takdir ve şimdiden şükranlarımı sunuyorum. eşimin 10-15 yıldir devam edegelen anneannesinden kalan karaman ili özel idare 1936 tahrir kayıtları bulunan 1336 mayıs 13 no tapu kaydıevveli bulunan[1937 yılıda olabilir] mersin mut ilçesi sertavul yaylasında arazisi var.büyük bir arazi anneannesinin kardeşleri ile bölüşülerek taksim edilmiş 1336 veya 1937 tarih geldisi belirtilerek mersin mut tapu dairesinden eşim ve kardeşi adına varisleri olarak tapuları verilmiştir 7.12.1973 veyenisi 1974 yılında. [tam emin değilim ama arazi kadastrosu geçmesi neticesinde intikal yapılmış veya 1744 sayılı kanun ile ilgili,o zaman eşimle evli değildim] yani tapu geldisi ile yenilenmiş bir yerde. ileriki yıllar içinde kanunsuz işgaller yaşandı ve mahkeme safhası başladı,şahitler ve tapu uygulamaları yapıldı her şey lehimize iken orman idaresinin müdahalesi oldu ,son keşif ile birlikte orman bilirkişisinden rapor istenerekdava konusu taşınmazların orman sayılan yerlerden olup olmadıklarının belirlenmesi istenmiştir.
Bu bölge 150-200 dönümlük arazi topluluğu diger araziler bize komşular dahil tapularını aldılar,bizim yer davalı olduğundan malik hanesi boş birakılmıştır.1995 yılında 50 nolu orman kadostro komisyonu kararındabizim yerler dahil orman kültür arazisi olarak belirlenmiş,tapu kayıtlarına 2a-2b şerhi verilmemiştir,2007 genel kadastro çalışmaları keşinleşmiş civarımızda hes kes tapusunu almıştır.
BİLİRKİŞİ KURULU RAPORU EK TE 4 NÜSHA olarak size sunuyorum.
Hüseyin bey. ropor ile ilgili istişarelerinizi bekliyor,itiraz edeceksek nasıl bir yol izlemeliyiz,bekliyorum ve minnettar kalacağım,vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkur ve şükranlarımı sunuyorum. saygılarımla
sami günol cankat

özetle ricam,
---- sarıboyalı kültür arazileri olarak ayrılan tapuya 2a-2b şerhi verilmeyen,1973-74 de yenileme yapılarak tapuları varislerine verilen arazinin,varisleri adına tescili gerekmezmi
şu anda 4 dönüm arazide 4 tane ardıç ağacı var bir tanesi çok eski,diger üçü 20-50 yaşlarında,bir önceki orman bilirkişi raporunda parselleriyle belirtilmiş
----tapuların hukuki geçersizliği anlamsız geliyor,geçersizdi de 1973-74 de yenilemeleri niye yapıldı
----bilirkişi raporundasanki dışarıdan birilerinin etkilemeleri var gibi geliyor,kadastro hakimi olmuşlar,mahkemenin aradığı orman sayılan yerlerdenmi,değilmi
Ek Dosyalar:

Lütfen sohbete katılmak için Giriş .

Sayfa oluşturma süresi: 0.058 saniye
Geliştiren: Kunena Forum