öncelikle bana buradan yazma fırsatı vermiş olduğunuzdan dolayı teşekürler

7 yıl 2 ay önce #6368 Yazan: üzgünüz
değerli hocalarım benim öğrenmek istediğim konu hazine arazisini kullanmaktaydık tapulu tarlamızın bitişiğinde 2002 senesinden bu yana ecrimislini yatırmakta olduğumuz tarla içinde meyve ağaçları da mevcut 27 nisan 2015 öncesi malmüdürlüğüne satış başvurusu yaptığımız harde orman hazinenin ham toprak 2016 tahsisini istemiş orman 2016 ekim ayında ölçüm yapıp tel çekti ölcümünü kendisi yaptı orman bizim gibi satış isteyen arkadaşlar madur durumda askı inanınıda gören yok şu an orman olarak görünüyor parsel sorgulamda bu alanlar kapalı şebeke sulaması mevcut sulanır araz ama orman zapdetti ihtiyar heyeti sayesinde die düşünüyorum. Bizler ne yapmamız gerekiyor bilgilerinize ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum saygılar.. Not. gerekirse sizlere parsel nosunu verebilirim uydu görüntülerindende belli orman olmadığı ILGIN/KONYA

Lütfen sohbete katılmak için Giriş .

7 yıl 2 ay önce - 7 yıl 1 ay önce #6372 Yazan: hkocak
Sn. "üzgünüz" dikkatine;

Bir yer "orman" olarak tescilli ise orada hak iddia edemezsiniz. Ancak, orman kadastro yapıldığında süresi içerisinde dava açmanız gerekirdi. Öncelikle orman kadastrosunun geçip geçmediğini öğrenin, Orman kadastrosu geçmemişse, orman kadastrosu yapıldığında askı ilânı süresi içerisinde dava açabilirsiniz. Ama orman kadastrosu daha önce yapılmışsa ve siz dava süresini geçirmişseniz yapacak pek bir şey görünmüyor.

Uydu görüntülerinde ağaçlık görünmemesi o yerin orman olmadığı anlamına gelmez. Bir yerin orman kabul edilebilmesi için üzerinde ağaç olması şart değildir. Sırf toprağın cinsi bile o yerin "orman" sayılması için yeterli sebeptir.

Eğer o yer, orman vasfını yitirmiş olduğu gerekçesiyle 2/B kapsamında orman dışına çıkarılırsa, o zaman o sahada yapılacak kullanım kadastrosu sırasında kendisini kullanıcı olarak yazdırabilirsiniz. Bu durum gerçekleşirse o zaman da 6292 sayılı kanun kapsamında mal müdürlüğüne başvurup size satışını isteyebilirsiniz. ... Hüseyin KOÇAK

7 yıl 2 ay önce #6375 Yazan: üzgünüz
saygıdeğer hocalarım abilerim öncelikle teşekkürlerimi iletiyorum.bahsettiğim yer 1976 kadostra malmüdürlüğüne tapulanmış ham toprak. yazıyordu. orman buranın tahsisini 2016 konya ılgın malmüdürlüğünden tahsisini istemiş 2016 yılı ekim ayında bir ormancı birde sfil giyimli memurla ölçümünü yapıyorlardı aynı zamanda ölçüm yapılırkende telliyorlardı arkadan.bizlerin tapulu yer harici olan o anki hazineye ait alanları tellediler. askı inanıda oluyorsada bulcuk köyünde olmadı ne camilerde nede muhtar odasında .ben gizlediler die düşünüyorumaskı bir aylık süre geçmiştir die düşünüyorum mahkemeye verme zamanımız geçtimi sizden öğrenmek istiyorum ay veya gün kaç gün içinde mahkemeye verebilinir ölçüm esnasında ziraat mühendişinin olmasıda gerekirmiydi. ayrıca mahkeme hakkımız devam ediyorsada ormanımı yoksa malmüdürlüğünemi dava açacağız saygılar

Sayfa oluşturma süresi: 0.060 saniye
Geliştiren: Kunena Forum