Tapu Çalışanlarının Sömürülmesi

11 yıl 6 gün önce #210 Yazan: Ahmet Yılmazer
Aşağıdaki yazıyı Facebook'ta bir çalışanımız yazmış, aynen aktarıyorum ve yazdıklarının altına imzamı atıyorum. Kurumumuz Tapu Çalışanlarını maalesef köle olarak görüyor

Genel müdürlük bölgelere bölgelerde tapulara Tc girin diyor, bazı müdürlüklerde iso bilmem kaç belgesi alındı arşivi baştan aşağı yenileyin diyor, Tc den sorumlulara ya eleman yok dendiğinde vatandaş beklesin gün verin diyorlar bu tarihe kadar bitcek yoksa soruşturma açarız diyorlar sonra arşiv işine bakan yetkili şu tarihe kadar bitecek diyor, diyorsunuzki tc girişi var vatandaş işleri var onlar bizimki öncelikli diyor sonra bakıyorsunuz işlem yapan birkaç memur kalmış ve vatandaş şikayet ediyor bölge arıyor niçin vatandaşın işini yapmıyorsunuz eleman yok deyince öncelikle bunu yapın diyor ve aşağıda tapu müdüründen arşivcisine kadar her çalışan kafayı yiyor. Arkadaşlar asıl soru şu bu kadar döner sermaye kesiyoruz hadi bize dönmüyor dedik boynumuzu büktük peki bunca işin arasında TC girişini türkiye genelinde özel sektöre ihale edilemezmiydi, hem dönerden para kazandırıyoruz hemde daha çok üstümüze yıkıyorlar işi, her müdürlükte personelin en az yüzde otuzu tc giriyor yazık günah değilmi bu çalışana. Bir vahim nokta daha belirtmek isterim tc kaç yılından beri var 2002 peki bu tarihten sonraki kadastrosu yapılan köylerin tutanaklarında niçin tc yok bu teşkilatın gücü bir tek tapulara mı yetiyor niçin kadastroculara yetmedi eğer böyle olsaydı çoğu köy kaydı girilirdi malesef 2008 den sonra bazı ihallelerde tc şart koşulmuş TC var ben genel müdürlüğü aradım dedimki ya bu 2008 den sonraki köylerin listeleri yokmu CD ortamında onlardan atsanıza dediğimde ne dediler biliyormusunuz bir çok köyün listelerinin Cd si yok çoğunuda ilgili firmadan almamışlar ve bana o firmalardan temin etmem durumunda yükleyeceklerini söylediklerinde şok oldum, 2008 den bu tarafa kadastrosu yapılan 26 köyden sadece 11 12 tanesini ankara yükleyebildi gerisi kayıp, siz diyorsunuzki eziliyoruz bu kadar hesapsız plansız hareket eden bir kurum elbet zaafiyetinin acısını aşağıda biz çalışanlardan çıkartıyor ve kimse demiyorki tapular 2004 den beri tc alması zorunluyken işlemlerde kadastroya bu koşul neden getirilmedi sormuyor, neden ihaleli kadastrolardaki köyler ayrıca cd ortamında hazırlanıp takbise merkezden aktarılmıyor diye sormuyor, sözün özü <oyna oyna kamber hep altta> olayın özeti bu biz hep alttayız.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Hakan AYDENİZ, Fuat TEBER, a.o.ganioğlu, hidden_place, KUMAN

Lütfen sohbete katılmak için Giriş .

10 yıl 10 ay önce #543 Yazan: kemalpasakadastro
Öncelikle bu yazıyı kim yazmış ise bu arkadaşın tapu ve kadastro camiasından olduğuna şüphe ederim. Kim ki bu camia da kadastro ve tapu çalışanlarını ayırıyor ise bu tür insanlardan bu kuruma da çalışanlarına da bir hayır gelmez. Bu teşkilatta sadece tapu çalışanlarını mı sıkıntısı var? Kadastro çalışanları hiç mi sıkıntı çekmiyor ? Siz 45 derece güneşin altında sabah mesai başlamadan araziye çıkıp, akşam ezanı ile iş yerine döndünüz mü? Tesis kadastrosu, 2/B, 22/a, 18.Uygulamaları, Büyük kamulaştırma dosyaları, Sayısallaştırma işlemini aynı anda yaptınız mı? Bu yüzden dairede hiç kimse yok ve kapalı diye mülki amirinizden azar işittiniz mi? Vatandaş ile neden arazi işim başvurunun yapıldığı aynı gün olmuyor diye neredeyse her gün kavga etme noktasına geldiniz mi?Bunlarda kadastro ayağının sıkıntıları? Kadastro ve tapu çalışanlarının birbirlerinde kusur araması işin en basit ve kolay yolu. Asıl zor olan tapu ve kadastro çalışanlarının biz diyerek bir bütün olduklarını kabul etmeleri ve buna göre taşradan bölgelere, bölgelerden Genel Müdürlüğe doğru yapılması gerekenleri hep bir ağızdan dile getirmektir. Unutmayalım ki birlikten kuvvet doğar. Tüm tapu kadastro çalışanlarına semalar saygılar.....

Lütfen sohbete katılmak için Giriş .

Sayfa oluşturma süresi: 0.149 saniye
Geliştiren: Kunena Forum