vergi dairelerinin hacze yönelik talepleri.

10 yıl 10 ay önce #415 Yazan: ilyas61
Bütün mesai arkadaşlarıma iyi çalışmalar dileğiyle bir soru sormak istiyorum. Görüşleriniz benim için çok değerli olacaktır.

6183 sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanunun 90. maddesi gereğince kurulan Satış Komisyonu tarafından, taşınmazlara değer tespiti yapmak üzere İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden; taşınmazların yerlerinin gösterilmesi için de kadastrodan eleman görevlendirmesi istenmiştir.
Söz konusu görevlendirme gereğince yapılacak yer gösterme işlemleri için, her parsel başına Vergi Dairesinden döner sermaye ücreti alınacak mıdır? Eğer döner sermaye ücreti alınmayacak ise, görevlendirilecek personele Vergi Dairesince bilirkişilik ücreti ödenecek midir?
Vergi Dairelerinin hacze yönelik taleplerinin döner sermaye ücretinden muaf olmadığını düşünmekteyim. Yaptığım araştırmalarda da bu konuda bir muafiyetleri olduğu olgusuna ulaşamadım.
Kişisel görüşüm her parsel başına döner sermaye ücreti yatırmalıdır. Döner sermaye ücreti yatırma imkanı bulunmuyorsa, o zaman görevli personeli bilirkişi gibi düşünerek ücret ödemelidir.
Görüş ve deneyimleri olan arkadaşların yanıtları bizim için yol gösterici olacaktır ve yanıtlayanlara şimdiden teşekkürlerimi iletiyorum.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş .

10 yıl 10 ay önce #446 Yazan: mbeyaz
Sn. "ilyas61" dikkatine;

Maliyece görevlendirilen personele bilirkişi ücreti ödenmesi gerekir. Vergi dairelerinin haciz yazılarından döner sermaye ücreti alınmaz. Metin BEYAZ

Lütfen sohbete katılmak için Giriş .

Sayfa oluşturma süresi: 0.061 saniye
Geliştiren: Kunena Forum