EMEKLİLİK İÇİN (DÖNER SERMAYE EK ÖDEMENİN İLAVESİ)

11 yıl 4 ay önce #36 Yazan: Hakan AYDENİZ
EMEKLİLİK HESABINDA DÖNER SERMAYEDEN VERİLEN PAYIN HESABI
1 GEREKÇE : Kurumumuzda Emeklilik yaşı gelmiş olmasına rağmen emekli olmayan/olamayan bir çok personel vardır. Bunların bir kısmı EMEKLİ OLUNCA MAAŞIM AZALMASA hemen emekli olurum demektedir.
2 SORUNUN KAYNAĞI : bu sorunun bir çok farklı nedeni olmakla beraber en büyük nedenlerinden birisini; kendi maaşımdan örnek vererek anlatmak isterim;
Aylık ortalama 2.000TL bir gelirim mevcuttur. ANCAK Devletimin (Malmüdürlüğü /Maliye hazinesi) tarafından bana verilen maaş 1400TL civarındadır neredeyse maaşımın 1/4 kadarı Genel Bütçeden çıkartılmış ve Döner Sermeye Müdürlüğü tarafından (KAYITDIŞI GELİR) olarak verilmektedir. Kayıt Dışı diyorum çünkü ben Bu 600TL Bedel Üzerinden Sosyal Güvenlik Kurumuna (SGK) bir bildirim/bilgi veremiyorum. Devlet Cebime 2.000TL koyuyor ama Emekli olacağım zaman SGK bana "Sen 1.400TL maaş almışsın bu maaş üzerinden emeklilik maaşını hesaplarım" diyerek beni ve tüm kurumumuz çalışanlarını ANAYASANIN EŞİTLİK İLKESİNE AYKIRI davranarak HAKSIZLIĞA UĞRATMAKTA,dır.
3 ÇÖZÜM ÖNERİSİ : Maliye Bakanlığı ve SGK üst düzeyde görüşmelerin yapılması ve ortak bir paydada buluşularak ÇALIŞIRKEN Eşit İşe EŞİT MAAŞ olduğu gibi EMEKLİLİK içinde Diğer Memurlarla EŞİT MAAŞ verilmesinin önündeki engellerin kaldırılması

Lütfen sohbete katılmak için Giriş .

Sayfa oluşturma süresi: 0.049 saniye
Geliştiren: Kunena Forum