Parselasyon sonrası adaletsiz arsa payı sorunu hk. Yardım

7 yıl 3 ay önce #6349 Yazan: mguney79
iyi çalışmalar.
40 yıl önce 30 hissedar ile kurulan bir kooperatif ve inşaat sonrasında kat mülkiyet tapuları olan sitemiz var. sitenin 40 yıl önce projesi yapılırken projesinde parsel kadastro görmemiştir ibaresi var. projede vaziyet planında o dönem te parsel olduğu kalde parselin ortasından yol geçmekte olduğu gözükmekte. kooperatif binaları tamamlayıp bitirmesininden sonra kura çekimi ile daireler dağıtılıyor. ilerleyen zamanlarda inşaat yapılan parsel yaklaşık aynı büyüklükte 2 parsele ayrılıyor. Ancak parsellerin birinde 18 daire diğerinde 12 daire var. Aynı zamanda sığınaki kapıcı dairesi,kazan dairesi projede gözükmekte ve 12 daire olan parselde kalıyor. sitenin tek yönetim planı var. Kadastro sonrası Yönetim planına ek yapılarak "ilave kat veya ortak alanlara yapılacak işlemlerde 30 kat malikinin oybirliği olması" ibareleri ekleniyor. Yönetim planı tapuda beyanlar hanesinde gözükmekte. 1980 yılından beridirde iki parsel olarak site olarak yönetilmekte. ancak arsa paylarının fazla olmasından kaynaklı 12 dairelik kısım kensetl dönüşüm yaptırmak için gerekli raporları alarak binalarını yıktırdı. ve parsellerimizin farklı olduğunu belirtip bireysel hareket etmek isterler. tek parsel olarak yapımına başlanan ve biten ancak sonradan yapılan kasatrol çalışmalardan dolayı arsa paylarında oluşan adaletsizlikten dolayı yönetim planına atıfta bulunarak 18 dairenin bulunduğu bizler karşı çıkmaktayız. Hakkaniyet gözetilerek doğru iş yapmak adına izlenmesi gereken yol nedir. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Ek Dosyalar:

Lütfen sohbete katılmak için Giriş .

Sayfa oluşturma süresi: 0.062 saniye
Geliştiren: Kunena Forum