18 uygulaması itiraz

5 yıl 10 ay önce #7314 Yazan: kureban
İyi günler. 2 ayrı sorum olacak . 1) 18 uygulaması bitmiş ve tapuları çıkmış bir uygulama sahası için; hissedar bazında itiraz olabilir mi? mesela ben bir anonim şirketim ve beni şahısla ortak yapmışlar.Ama ben bu durumu kabul etmiyorum.itiraz edebilir miyim ? 2) uygulama öncesi banka arsama belli bir değer biçmiş ve ipotek koymuştur.Uygulama sonrası ipotek olayım nasıl bir süreç izler ?
Saygılarımla.Kolay gelsin iyi çalışmalar

Lütfen sohbete katılmak için Giriş .

5 yıl 10 ay önce #7318 Yazan: hkocak
Sn. "kureban" dikkatine;

Yapılan 18 uygulamasına karşı her türlü itirazı yapma keyfiyetine sahipsiniz... Eğer sizin parselinizden gerekli DOP düşüldükten sonra kalan miktar müstakil bir parseli doldurabiliyorsa belediyenin size müstakil parsel vermesi gerekir. Bu şekildeki örnekler için İdare Mahkemesinde dava açıldığında, uygulamanın iptali ile sonuçlanmaktadır... Ama eğer sizin parselinizden gerekli DOP kesildikten sonra kalan miktar müstakil bir imar parselini doldurmaya yetmiyorsa, o zaman 18 uygulamasında belediye sizi başka parsellerden gelenlerle hisselendirmek durumundadır. Bu durumda dava açmanız halinde ise sonuç almayabilirsiniz.... İpotek, yeni oluşan parsellere taşınır. ... Hüseyin KOÇAK

Lütfen sohbete katılmak için Giriş .

Sayfa oluşturma süresi: 0.057 saniye
Geliştiren: Kunena Forum