18 Uygulaması Belediye adına hibe edilen kısımlar

10 yıl 6 ay önce #1351 Yazan: Hince
Ellerinize ve emeğinize sağlık Hüseyin Hocam daha önce bir soru sormuştum biraz karışık bir soru oldu. Hocam bu sorumu elimden geldiği kadar açık yazmaya çalışacağım. Cevaplarınız için teşekkürler.

Başkasına ait olan yaklaşık 8000 m2 lik bir arsanın yola terkleri yapılarak parselin ifrazı sonucu oluşan 635 m2 kısmı belediye adına hibe edilerek tescil edilmiştir.

(8000m2 lik kısım dört parçaya bölünüyor belediye encümen kararına göre bir parçası parka, bir parçası yola, bir parçası vatandaşa ve bir parçası yolun diğer tarafında kalan artık (635 m2 lik) kısım olarak belediye adına hibe edilerek tescil edilmesine karar veriliyor. ….yol, park ve vatandaşa kalan kısım şimdi yapılan uygulamaya tabi değil……sadece 635m2 olan hibe edilen kısım tabi tutuluyor……….)

Talebimiz üzerine belediye adına tescil edilen parselin ifrazı sonucu 155 m2 lik tarafımızca satın alınarak bizim olan 415 m2 lik parselimizle birleştirilmiştir. Toplam 570 m2 lik bir parsele sahip olduğumuz alan 18 madde uygulamasına tabi tutulmaktadır. 415 m2 lik kısmında geri dönüşüm yapılarak dop kesilmesine rağmen daha sonradan parselime belediyeden ifraz yolu iler birleştirilen 155 m2 lik kısmından geri dönüşüm yapılmadan dop kesilmiştir yapılan bu uygulama doğrumudur.
Ek Dosyalar:

Lütfen sohbete katılmak için Giriş .

10 yıl 6 ay önce #1353 Yazan: hkocak
Sn. "Hince"; sorunuzu yine anlayamadım. ifraz sonucu 635 m2 yer belediyeye hibe edildi diyorsunuz, arkasından belediye adına tescil edilen parselin ifrazı sonucu 155 m2 lik parselden bahsediyorsunuz. 635 m2 eksilmiyor mu? İki parselin bağlantısını çözemedim. Ayrıca uygulamaya giren kısmın neresi olduğu da tam anlaşılmıyor çünkü mavi çizgi ve iki parsel arasındaki ok işaretinden bir şey anlamadım ... Hüseyin KOÇAK

Lütfen sohbete katılmak için Giriş .

Sayfa oluşturma süresi: 0.039 saniye
Geliştiren: Kunena Forum