Yanlış tespit tutanağı

7 yıl 9 ay önce #6008 Yazan: zinnur.1
Sayın Hocam, 1979 Orman Kadastro çalışmasında (OS taşları 1-2-3-4) adımıza tahsisi yapılan bahçe, 1987 de ikinci bir kadastro ile ormana çıkarılmıştır. Şöyle ki açtığımız keşif davası sonucunda öğrendiğimize göre, bahsi geçen OS taşları başka bir vatandaşın tarlasının içinde işaretlenerek adımıza tahsisi yapılmış. Bizim asıl bahçemiz ise ormana çıkarılmış malesef. Sizden ricam nasıl bir yol izlemeliyiz. Ne yapmalıyız? Saygılarımla. İlginize şimdiden teşekkür ediyorum.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş .

7 yıl 9 ay önce - 7 yıl 8 ay önce #6011 Yazan: hkocak
Sn. "zinnur.1" dikkatine;

Sonuç olarak kendinize ait olduğunu belirttiğiniz yer orman içinde kalmış olduğundan bahsediyorsunuz. Birincisi dava açabilirsiniz. İkincisi de o yer daha sonra 2/B gereğince orman dışına çıkarılması halinde kullanıcı olarak gösterilebilirsiniz. Ama öncelikle o yerin 6831 sayılı Orman Kanununun 2'nci maddesi (B ) bendi gereğince orman dışına çıkarılmasını bekleyeceksiniz. 2/B arazisi olarak orman dışına çıkartılmaz ise yapılacak bir işlem yok gibi görünüyor. ... Hüseyin KOÇAK
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: bedrettin toy, zinnur.1

7 yıl 9 ay önce #6015 Yazan: zinnur.1
Sayın Hüseyin Hocam ilginize çok teşekkür ediyorum. Birincisi diye belirttiğiniz dava nasıl bir davadır? Aydınlatabilirseniz çok sevinirim. saygılarımla.

7 yıl 8 ay önce #6024 Yazan: hkocak
Sn. "zinnur.1" dikkatine;

O yerin orman olmadığına dair davadan bahsediyorum. Ama bunu da kadastro çalışmalarının kesinleştiği tarihi takip eden 10 içerisinde yapmanız gerekirdi. Bu süreyi geçirdiniz ise, ikinci seçenek olarak o yerin 2/B maddesi gereğince orman dışına çıkarılmasını beklemek olacaktır. ... Hüseyin KOÇAK
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: zinnur.1

Sayfa oluşturma süresi: 0.050 saniye
Geliştiren: Kunena Forum