Yardimci olabilirmisiniz

8 yıl 4 gün önce #5391 Yazan: Cihancelik
Öncelikle merhaba yeni üyeyim bazi arsa ile sikintilarimiz var nasil bi yol izlenir bilemiyorum o yuzden Yardımınızi isticektim umarim derdimi anlatabilirim....

İstanbul Başakşehir guvercintepe de 317 m2 bi arsamiz ve uzerinde gecekindumuz vardi bizde müteahhite vermeye karar verdik gerekli evraklar cizimler hazirlandi belediyeye basvuruldu ve ev yikildi temeli atma için belediye başkanının imza asamasinda iş durduruldu sebebi ise bizim arsaya yanimizdaki arsa tecavüz etmis 50 cm kadar toplamda 6 m2 lik bi yer ve 50 cm lik yerin ortasinda yan tarafin bahce duvari var.simdi d3 belediye baskani o aradaki 6 m2 lik arsayi belediye ye hibe etmemeniz durumunda inşaat a baslayamazsiniz diyor simdi nasil bi yol izlememiz lazim benim ilan bi arsayi uzetinde sadece bahce duvari olmasina rağmen neden bu bahce duvarini yikamiyoruz ve arsamizin tamamini kullanamıyoruz ev yikildi belediye bu izni verirkende o duvar vardi ama gözden kaçmış diyorlar son asamada takildik umarim mağduriyetimi anlatabilimisimdir yardimlarinizi bekliyorum şimdiden teşekkür ederim

Lütfen sohbete katılmak için Giriş .

7 yıl 11 ay önce #5456 Yazan: Cihancelik
Bir kisi bisey bilmiyormu bu konu hakkinda :sick:

7 yıl 11 ay önce #5471 Yazan: hkocak
Sn. "Cihancelik" dikkatine;

Yandaki parselin tecvüzünden bahsediyorsunuz, duvar çekildiğinden bahsediyorsunuz ama durum net olarakanlaşılamıyor. Komşu parsel aplile edildiğinde, fiilen sizin kullandığınız yere mi taşıyor, yoksa aplikasyonlarda sorun yok ama yan komşunuz, sizin parselin içine taşacak şekilde duvar mı çekilmiş. İkinci ihtimal ise; yani aplikasyonda sorun yok ama komşu parsel maliki sizin parsele taşacak şekilde duvar çekmişse; yıkımı için Asliye Hukuk Mahkemesinde dava açmanız gerekir... Yok, bahsettiğiniz şey başka ise biraz açmanız gerekir. ... Hüseyin KOÇAK

Sayfa oluşturma süresi: 0.065 saniye
Geliştiren: Kunena Forum