ahlak

10 yıl 7 ay önce #1102 Yazan: 8CF1127106
Sevgili üstadlar,biz Tapu çalışanları görevlerimizi ifa ederken en büyük zulmü kanımca işlerin yoğunluğu,iş takipçileri,sosyal haklarınız düşüklüğü,maaşlarımızin yetersizliği v.s. sebeplerden görmüyoruz bence. Bizim teşkilatımızda en büyük sorun daire amirleri. Tapu Müdürlüğükleri TKGM'nün talimatlarına göre yönetilmiyor,siyasi iktidarın emrindeki ve kendi kişisel ilişkisinin şekline göre daire amirine göre yönetiliyor. Tapu ve Kadastro meslek Lisesi gibi güzide bir okuldan değilde KPS'den tapuyu (mevzuaatı bilmeyen,sorgulamayan,sadece amirinin bu böyle olacak talimatı ile çalışan) bilmeyen genç ve kendine güveni olmayan,sadece bilgisayar bilen arkadaşlarla bu işler bence olmuyor. KPS ile bu gün teşikalatımızda göreve başlayıp da nasıl bu teşkilattan kaçarım diye düşünen binlerce genç arkadaşım var. Bu serzenişi bir yasa dışı bir şey olarak algılanmasın lütfen. Memur kendisine havale edilen işi geliş sırasına göre sıraya koyarak yapmak ister,hacizleri geldiğinde öncelikle hacizlerini işlemek ister,ama ne mümkün,önce daire amirinin verdiği özel işleri yapacaksın,sınra onun tanıdığı doslarının işini,sonra onun iyi tanıdığı emlakçıların işlerini yapacaksın,vaktin kalırsa diğer işlerini yapacaksın,sonra da ben düzgün çalışıyorum diye aynaya bakacaksın,gün sonunda ben işimi yaptım diyerek evine gidip evladının yüzüne bakacaksın,........... Sorunlarını anlatmak için Bölge Müdürlüğün ile iletişim kurmak isteyeceksin,ama bölgeden gelen Müdürün odasından çıkıp sana nasılsın demeyecek,yana yana Müfettiş gelmesini belki rahatsızlıklarını anlatırım diyeceksin,onlarda gelip sadece işlemlere bakıp gidecekler,biz eskiler bunların karşısında dik duramazken bu yeni çocuklar nasıl dik duracaklar. Sadece paşlaşmak istedim. Teşekkür ederim

Lütfen sohbete katılmak için Giriş .

10 yıl 7 ay önce #1117 Yazan: Agah
Tapu müdürlüğü personeli; müdürünün çalışma düzenini veciz bir şekilte ifade etmiştir.Yetkililer türübünlere oynamadan vazgeçmeli,bu işlerin özü ile bizzat ilgilenmeli.Saygılar.

10 yıl 7 ay önce #1126 Yazan: hasbekader
Her kurumda böyle işler dönüyor. Bizim meselemiz keşke hep iş olsa mutluluğumuzu huzurumuzuda kaçırıp herşeye rağmen canı gönülden çalışanıda stres içinde vududumuzda geri dönülmez yaralar açıyorlar ama Yinede Dürüstlükle başımız belada olsada Dürüst çalışıp hesap verme vaktimizde rahat olacağız

Sayfa oluşturma süresi: 0.079 saniye
Geliştiren: Kunena Forum