41. Madde ve parsel sınırlarının değişmesi

7 yıl 4 ay önce #6276 Yazan: hkocak
Sn. "Duransoy" dikkatine;

41'inci madde gereğince düzeltme yapıldığında, komşu parseller etkileniyorsa tebligat yapılır. Etkilenmeyen komşu parsele tebligat yapmaya gerek yoktur. Ayrıca parselin orman ile bir sınırı yoksa orman idaresine de tebligata gerek yoktur.

22/a uygulanırken sizin parselinize şu formül uygulanır diye bir şey yoktur. Genel uygulama; eldeki teknik verilerden yararlanarak ve zemin durumu da dikkate alınarak, ayrıca muhtar bilirkişiler ve de taşınmaz maliklerinin beyanları da birlikte değerlendirilerek parsellere son şekli verilir. Parsel içinde yol oluşmuş olması durumu ile ilgili görüşümü daha önce yazmıştım. ... Hüseyin KOÇAK

Lütfen sohbete katılmak için Giriş .

7 yıl 4 ay önce #6277 Yazan: Duransoy
Bilgiler için çok teşekkür ederim. Orman idaresine tebligat yapacağız demediler. Orman idaresinin kadastro ekiplerinden yardım istedik dediler. Neden kendileri yapmayıp orman idaresinden yardım istediklerini anlamayadım. Kendi elemanları az sayıda olduğunda mı bu şekilde destek istiyorlar?

7 yıl 4 ay önce #6279 Yazan: hkocak
Sn. "Duransoy" dikkatine;

41'inci madde uygulaması yapıldığında, daha önce de belirttiğim gibi eğer düzeltmeden etkilenen parseller varsa onların maliklerine de tebligat yapılır. Eğer sınırda orman varsa doğal olarak Orman İdaresine de tebligat yapılır. Düzeltme yapabilmek için orman idaresinden yardım istenmez, kadastro personeli yeterlidir. Ama düzeltme yapılacak parselin durumuna göre orman ile ilgili bir hassasiyeti varsa, (yani sınırında orman olması ya da yeni bir orman kadastrosunun yapılmış olası gibi) o zaman düzeltme yapmadan önce o parselin orman içinde kalıp kalmadığını belgelemek gerekebilir. Aslında, düzeltme için orman gündeme geldiğine göre sizin sorunuzda eksiklik olabiliceğini düşünüyorum. Ama sonuç olarak kadastrocular orman idaresinden alacağı yardımla, sizin parselinizin orman içinde kalmadığını (kalıyorsa da kaldığını) belgeleyerek düzeltme yapmak istemiş olmalılar. ... Hüseyin KOÇAK

Sayfa oluşturma süresi: 0.069 saniye
Geliştiren: Kunena Forum